Mobil

WhatsApp sohbetleri Android’den iPhone’a nasıl aktarılır?

WhatsApp en sonunda sohbet geçmişini Android’den iOS’a aktarma özelliğini getireceğini açıkladı. Ayrıca Android 4.0.4 ve iOS 9 çalıştıran cihazlar için desteği de sonlandırıyor.

WhatsApp, iOS’tan Android’e sohbet geçmişi aktarmayı duyurduktan yaklaşık bir ay sonra, Android’den iOS’a aktarımları da onayladı. WABetaInfo‘ya göre, özellik hala geliştirme aşamasında ve gelecekte bilinmeyen bir zamanda güncelleme ile kullanıma sunulacak.

WhatsApp Sohbet Geçmişi Android’den iPhone’a Aktarılacak

WhatsApp sohbet geçmişinizi Android’den iOS’a nasıl aktaracağınıza ilişkin ayrıntılar da şu anda bir sır. Hem WABInfo hem de 9to5Google, Move to iOS uygulamasının bu sürecin önemli bir parçası olacağına inanıyor.

Ayrıca India Today, WhatsApp’ın eski akıllı telefon işletim sistemleri için desteği keseceğini de açıkladı. Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich), iOS 9 ve daha eski olan tüm sürümler bu Kasım’dan itibaren kaldırılacak. Android 4.1 ve iOS 10 üstü ise desteklenmeye devam edecek.

İlgili  Adobe Photoshop Camera, iOS ve Android'de artık ücretsiz

Telefonunuzda bu sürümlerin altında bir sürüm yüklü ise yeni sürüme güncellemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, WhatsApp geçmişinizi geçici olarak yedekleyebilir, ardından yükseltme yaptıktan sonra mesajlarınızı geri yükleyebilirsiniz.

WhatsApp, Android’den iOS’a sohbet geçmişi aktarımı için bir tarih açıklamamış olsa da, geleceğini bilmek güzel. Android 4.0 ve iOS 9 veya daha eski sürümlerin desteğini durdurmaya gelince, bunu planlamak için yaklaşık bir ayınız var, ancak mümkün olan en kısa sürede telefonunuzu son sürüme güncellemek faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir