Mobil

Amerika’da ki en popüler ücretli iOS uygulaması Police Scanner oldu

Devam eden olaylar nedeniyle protestocular sadece bir Police Scanner uygulamasını Amerika’da ülkenin en popüler ücretli iOS uygulamasını yaptı.

4.99 dolara iOS’ta satılan 5-0 Radio Police Scanner, App Store’daki bir numaralı ücretli uygulama oldu. Vice‘ın haberine göre, uygulamanın reklamlı ve ücretsiz olarak sunulan sürümü ise, TikTok‘u geçerek popüler Zynn uygulamasının altında 2. sıraya yerleşmiş durumda.

George Floydun polis memuru tarafından öldürülmesinden sonra polis şiddetine son verilmesini talep etmek için protestocular hafta sonu boyunca Minneapolis, Louisville, Los Angeles, Philadelphia ve diğer ABD şehirlerinde polisle çarpışmaya devam etmişti.

Popüler olan bu tarayıcı uygulamaları ise, protestocuların canlı polis radyo yayınlarını dinlemelerini sağlıyor. Uygulama analizi firması Apptopia, 5-0 Radio Police Scanner ve Police Scanner gibi ilk beş polis tarayıcı uygulamasını hafta sonu boyunca 213.000 kez indirildiğini belirtiyor. Bu, önceki haftaya göre yüzde 125’lik bir artış demek ve polis tarayıcı uygulamaları için bir rekor. 5-0 Police Scanner, Amerika Birleşik Devletleri’nde Cuma ve Pazar günleri arasında 40.000 kez indirilmiş durumda.

İlgili  iOS Güncellemesini İndirme ve Yükleme İşlemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir