Mobil

WhatsApp’ta mesaj iletilmesine sınır getirildi

Bugünden itibaren, WhatsApp mesajları aynı anda yalnızca bir sohbete iletilebilir durumda.

WhatsApp, bu pandemi nedeniyle mesaj iletmeye ciddi sınırlar getiriyor. WhatsApp, sahte içeriğin herkese yayılmasını önlemek için değişikliği zorunlu kıldığını belirterek, aynı anda yalnızca bir sohbete mesaj iletebileceğimizi bildirdi:

Geçen yıl kullanıcıları defalarca iletilen mesajlar konseptiyle tanıştırdık. Aslında, bu mesajlar WhatsApp’ta gönderilen tipik mesajlara göre daha az kişiseldir. Şimdi bu mesajların bir seferde yalnızca bir sohbete yönlendirilebilmesi için bir sınır sunuyoruz.
İletme kötü mü? Kesinlikle değil. Birçok kullanıcının faydalı bilgiler ve anlamlı buldukları komik videolar, resimler ve fotoğraflar ilettiğini biliyoruz. Ancak, kullanıcıların bize bunaltıcı hissettiklerini ve yanlış bilginin yayılmasına katkıda bulunabileceğini söyledikleri iletme miktarında önemli bir artış gördük. WhatsApp’ı kişisel konuşma için bir yer halinde tutulması ve bu mesajların yayılmasını yavaşlatmanın önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu WhatsApp‘ta, özellikle hizmetin 500 milyondan fazla kullanıcısı olan Hindistan gibi ülkelerde, yanlış bilgilerin yayılmasını engellemecek için mantıklı bir hareket. WhatsApp ayrıca, virüsle ilgili doğru bilgiler sağlamak için bir korona virüs bilgi merkezi oluşturduğunu, STK’lar ve hükümet kurumlarıyla birlikte çalıştığını da belirtti:

Bu değişikliğe ek olarak, insanları doğru bilgilerle karşılaştırmak ve yardımcı olmak için Dünya Sağlık Örgütü ve 20’den fazla ulusal sağlık bakanlığı da dahil olmak üzere doğrudan STK’lar ve hükümetlerle birlikte çalışıyoruz. Bu güvenilir yetkililer birlikte doğrudan bilgi ve tavsiye isteyen kişilere yüz milyonlarca mesaj gönderiyor. Bu çabalar hakkında daha fazla bilgi edinmenin yanı sıra Corona virus Bilgi Merkezimizde potansiyel mitlerin, aldatmacaların ve söylentilerin bilgi kontrol kuruluşlarına nasıl gönderileceğini de öğrenebilirsiniz.
İlgili  WhatsApp sohbetleri Android'den iPhone'a nasıl aktarılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir