Microsoft Office

Office Simgeleri Gelecek Aylarda Tüm Platformlarda Güncellenecek

Microsoft bugün Office simgelerini değiştirdiklerini duyurdu ve Office’in daha işbirlikçi bir paket haline dönüşmeye devam etmesiyle onları modern çağa taşıdı.

Office 365’in yeni simgeleri, “daha cesur, daha hafif ve daha arkadaş canlısı” bir görünüm verirken, Office geçmişini kucaklayacak şekilde tasarlandı.

Yeni simgeleri duyururken Microsoft, tasarım sürecine nasıl yaklaştığına dair biraz bilgi verdi:

Uzun süredir platformlar ve cihazlar üzerinde çalışan ve bugünün verimliliğinin kinetik doğasını yansıtan görsel bir dil istiyorduk.

Tasarım çözümümüzü simgelerin içindeki harf ve sembolün ayrıştırılmasıydı, esasen eşleştirebileceğimiz ya da ayırabileceğimiz iki panel oluşturuyorduk. Bu, uygulama içerisindeki sadeliği hala vurgularken, aşinalılığı korumamızı sağlıyor.

Microsoft’un açıkladığı her simge, artık Word için bir belge taslağı ve Excel için bir elektronik tablo taslağı yerine, her uygulama tarafından üretilen içeriğe daha fazla odaklanıyor. Microsoft, bu değişikliğin daha fazla konuşmaya yönelik olduğunu belirtti.

Yeni simgeler önümüzdeki aylarda tüm platformlarda kullanıma sunuluyor. Bunları takip etmek için diğer platformlarla birlikte önce mobilde ve web’de görmeye başlayacaksınız.

Güncelleştirilmiş simgelerin haberleri, Microsoft’un Windows 10’daki Office Mobile uygulamalarına küçük bir güncellemeyi de ekleyerek, Eylül ayında testlerde ilk kez görülen yeni bir radyal renk seçiciyi getiriyor.

İlgili  Microsoft Teams için arka plan efektleri geliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir