Xbox

Xbox One Güncellemesi Mouse ve Klavye Desteği Ekliyor!

Güvenilir bilgisayar oyun ekipmanlarınızı alın ve yerinize geçin! Günümüzün Kasım 2018 Xbox Update uygulaması sayesinde Xbox One’da mouse ve klavye desteği artık mevcut!

Güncelleme, çeşitli ek özellikler de getiriyor, ancak en ilgi çekici tarafı, Xbox One konsolunuzdaki bir Fortnite oyununun keyfini çıkarmak için en sevdiğiniz oyun mouse’unu ve klavyenizi kullanabilmeniz. Geliştiriciler, ileriye yönelik olarak Xbox One oyunlarına fare ve klavye desteği eklemeyi seçebilir, ancak şu anda yalnızca Fortnite ve Warframe dahil olmak üzere küçük bir dizi uyumlu oyunda desteklenmektedir. Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Vermintide 2, War Thunder, X-Morph Defense, Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface ve Wargroove ile birlikte bu oyunlar bu içinde desteklerine kavuşmuş olacaklar.

Xbox için Tasarlanmış Klavye ve Mouse

Microsoft, Razer ile bir ortaklık kurarak “Xbox için Tasarlanmış” olarak özel bir fare ve klavye yayınlıyor. Her iki çevre birimi de özellikle Xbox One ve Windows 10’da oyun oynama özelliğine sahip ve klavye özel bir Xbox anahtarının yanı sıra Xbox Dinamik Aydınlatma desteğine de sahip olacak. Microsoft, bu Ocak ayında CES’te ürünler hakkında daha fazla bilgi yayınlamayı planlıyor.

Daha kolay oyun navigasyonu, Kasım Güncellemesinin bir parçası. Burada Xbox One araması, EA Access, Xbox Game Pass ve diğer servis abonelikleri dahil olmak üzere çeşitli üyeliklerin parçası olarak bulunan “Yüklemeye Hazır” oyunlarınızı içerecek şekilde genişletilecektir. Bu oyunun klavye ve fare ile çok daha basit bir ilişki kurmasını sağlaması gerekir.

Ancak bu, bugünün duyurularından değil. Geçen ay yayınlanan yeni Xbox Skill for Cortana, yeni komutlar ve geliştirmelerden bazılarını ekledi. Örneğin, Cortana artık Xbox’ınızı otomatik olarak keşfedecek, eşleştirecek ve oturum açma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Ayrıca isterseniz uygulamalardan çıkabilirsiniz.

İlgili  Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint Geliyor!

Öncelikle bilgisayar oyuncuları için, bu yeni geliştirmeler Xbox One’ınızda oyun oynamanıza yardımcı olacaktır, özellikle de ek geliştiriciler ileriye doğru fare ve klavye destekleri almaya başladıklarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir