Xbox

Microsoft’un “Project Scarlett” Xbox Konsolu 2020’de Geliyor!

Project Scarlett kod adlı yeni nesil Xbox konsolu, 8K oyun, 120fps ve yükleme süresi olmaması özellikleri ile geliyor. Yeni konsol 2020 yılında satışa sunulacak.

Microsoft, E3 2019 gösteriminde, kod adı Project Scarlett olan Xbox‘ın bir sonraki sürümü hakkında bazı dikkat çekici ayrıntıları açıkladı. Şirkete göre, Xbox One X ve Xbox One S’nin yerini alacak iki yeni konsol olacak ve 2020 yazında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Xbox Project Scarlett, yeni Zen 2 mimarisini ve Radeon RDNA grafiklerini kullanarak AMD‘den özel olarak tasarlanmış 7 nanometre bir işlemci tarafından desteklenecek ve süper hızlı GDDR6 bellek kullanacak. Microsoft, konsolun mevcut Xbox One X‘ten dört kat daha güçlü olacağını iddia ediyor.

Yeni nesil konsol, 8K’ya kadar oyun, değişken yenileme hızı ve 120fps’ye kadar oyun oynamayı destekleyecektir.

Belki de en ilginç değişikliklerden biri, Microsoft’un performansı yaklaşık 40 kat artırmak için oluşturduğu yeni Solid-State Drive (SSD) ve sonuç olarak yeni konsol, yükleme sürelerini neredeyse sıfıra indirmesi. Yeni SSD o kadar hızlı ki konsol sanal RAM olarak da kullanabilecek.

Microsoft, “Scarlett, konsol oyunlarında daha önce hiç görülmemiş bir tutarlılık, hassasiyet ve doğruluk seviyesi sağlayacak.” diyor.

Şirkete göre, Project Scarlett aynı zamanda geriye dönük uyumluluk desteği sunacak. Bu da mevcut tüm Xbox oyunlarınızın konsolun bir sonraki sürümünde oynanabilir olmasını bekleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Nihayet yeni nesil Xbox ile ilgili bazı detayları öğrenirken, piyasaya sürülme tarihine bir yıldan daha fazla bir süre kaldığı için yalnızca küçük bir genel bakış elde ediyoruz. Tüm teknik donanım özellikleri, fiyatlandırma, bulunabilirlik ve daha fazla özellikleri lansman tarihine yaklaştıkça öğrenebileceğiz.

İlgili  Microsoft hesabı oluşturma adımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir