Xbox

Xbox Project Scarlett Konsolu Soru ve Cevapları

Yeni nesil Xbox konsolu Project Scarlett 2020 sonbaharında piyasaya sürülecek ve bilmek istediğiniz tüm cevaplarınız burada.

Microsoft, E3 2019’da “Project Scarlett” olarak adlandırılan yeni nesil Xbox’ı duyurdu ve şirket her ayrıntıya derinlemesine bilgi vermemiş olsa da şimdi donanım, yeterlilik, destek ve çıkış tarihi bilgilerine sahibiz.

Microsoft'un "Project Scarlett" Xbox Konsolu 2020'de Geliyor!

Xbox Project Scarlett Soru ve Cevaplar

Bu yazımızda Project Scarlett ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Project Scarlett ne zaman çıkış yapacak? Microsoft’a göre Project Scarlett, Halo Infinite ile birlikte 2020 sonbaharında çıkış yapacak.

Project Scarlett’in kaç çeşidi hazır olacak? Şirket bu bilgileri açıklamasa da söylentilere göre Project Scarlett’in Anaconda ve Lockhart dahil olmak üzere iki modele sahip olacak. Anaconda, Xbox One X’in yerine geçmesi beklenen üst seviye model olacak. Sonra, Xbox One S ile değiştirilmesi beklenen alt model Lockhart olacak.

Project Scarlett’in teknik özellikleri nelerdir? Xbox Project Scarlett, yeni Zen 2 mimarisini ve Radeon RDNA grafiklerini kullanarak AMD’den özel olarak tasarlanmış bir 7nm işlemcisini kullanacak ve süper hızlı GDDR6 belleğine sahip olacak.

Yeni Xbox konsolu ne kadar hızlı olacak? Microsoft, Project Scarlett’in mevcut Xbox One X’ten dört kat daha güçlü olacağını iddia ediyor.

Project Scarlett HDD yerine SSD kullanacak mı? Evet, yeni nesil Xbox konsolu, Solid-State Drive (SSD) kullanacak.

Project Scarlett için Microsoft, performansı yaklaşık 40 kat artırmak için yeni bir SSD teknolojisi oluşturuyor. Sonuç olarak, yeni konsol yükleme sürelerini önemli ölçüde azaltacak.

Yeni SSD o kadar hızlı olacak ki konsol sanal RAM olarak da kullanacak.

Yeni Xbox konsolunda optik sürücü olacak mı? Microsoft zaten disk sürücüsü olmayan bir konsol oluşturuyor olsa da (Xbox One S All-Digital Edition), Project Scarlett bir disk sürücüsü içerecektir.

İlgili  Next-Gen Xbox will focus on Frame Rate and loading times

Yeni konsolda Xbox One oyunlarını oynayabilir miyim? Evet, Project Scarlett geriye dönük olarak uyumlu olacak, yani bugün oynadığınız tüm Xbox One oyunlarının yeni konsolda da oynayabileceğiniz anlamına geliyor.

8K Desteği

Project Scarlett, 8K oyunu destekliyor mu? Evet, Project Scarlett 8K oyun sunabilecek donanıma sahip olacak. Ancak oyunlarına eklemek geliştiricilere kalmış olacak. Sonuç olarak 1080p, 4K ve 8K dahil olmak üzere her türlü çözünürlüğü hedef alan oyun stüdyolarını görmeyi bekleyebilirsiniz.

Project Scarlett ışın izlemeyi destekleyecek mi? Evet, 2020’de gelecek bir sonraki Xbox konsolunun ışın izleme özelliğine sahip grafik işlemcisi olacak.

Yeni konsol 120fps oyun deneyimi sunacak mı? Evet, Project Scarlett konsolundan itibaren 120 fps’ye kadar oyun oynayabilirsiniz.

Project Scarlett değişken yenileme hızını destekliyor mu? Evet. Microsoft, oyun oynarken takılmayı ve yırtılmayı azaltmaya yardımcı olan bir teknoloji olan ışın izleme, 120 fps ve değişken yenileme hızı gibi en yeni özellikler destekleyen bir konsol sunmaya odaklanıyor.

Project Scarlett yayınlandıktan sonra Xbox One S ve Xbox One X desteği devam edecek mi? Evet, Xbox’tan Phil Spencer’e göre, Xbox’ın eski sürümleri, onları kullanan yeterli kişi olduğu sürece desteklenecek.

Project Scarlett, mevcut Xbox aksesuarlarını destekleyecek mi? Evet. Microsoft, mevcut Xbox One oyunlarının yanı sıra kontrol cihazlarını ve aksesuarlarını da desteklemeyi planlıyor.

Kaynak: https://pureinfotech.com/xbox-project-scarlett-tech-specs-release-date-details/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir