Xbox

Xbox One’da Xbox Avatarı Oluşturmak

Microsoft, Xbox kullanıcı profilleri için uzun zamandır beklenen Avatar’ı kullanıma sunmuştu. Bu Avatarlar sadece güzel değil, Xbox oyuncularının ve kullanıcılarının gerçek hayata nasıl baktıklarını gösterebilmelerini sağlıyor.

Bu herkes için son derece kişisel bir dokunuş! Xbox One konsolunuzda en son güncellemeye sahipseniz, kurulum yapmanızı isteyen bir pop-up almalısınız.

Xbox Avatar Editor

Xbox One'da Xbox Avatarı Oluşturmak

Avatarı oluşturmayı bitirdiğinizde, arkadaşınızın Xbox Live’ında profilinizin görünmesi yerine, avatarınızı uçurabilirsiniz! İlginç olan şey Microsoft’un bunu herkes için yaratmasıdır. Rengini seçebilirsin, kollarını ve bacaklarını özelleştirebilirsin, poz verirsin vb.

Xbox One'da Xbox Avatarı Oluşturmak

Xbox One’da Xbox Avatarı Oluşturmak

Bir editörün yerini Xbox One işletim sistemine entegre etmek yerine, ayrı bir Avatar Editör uygulaması var. Bunu ilk kez yapıyorsanız, önce kendini güncelleyecektir. Başlatıldığında Başla’ya tıklayın.

1- Başlangıçta, değiştirebileceğiniz önceden seçilmiş bir avatarınız olacak. Kontrol cihazınızı farklı avatar profillerine kullanın. Seçmek için A düğmesine basın, böylece önizlemeyi ekranda görebilirsiniz. Her açıdan görmek için dönebileceğiniz tam teşekküllü bir Avatar. Yeterince uzun döndürürseniz, avatar baş döndürücü hisseder ve her türlü ifadeyi ifade verir! Devam etmek için Seçilen avatarı kullan tuşuna basın.

Xbox One'da Xbox Avatarı Oluşturmak

2- Artık Avatar’ın stilini, farklı bir görünüm, ruh hali, fotoğraf kutusu ve dolap elbisesi seçerek değiştirebilirsiniz. Gerçekten harika bulduğum şey, tam boyunuzu, renginizi ve vücut görünümünüzü eşleştirebilmeniz.

Burun görünümlerinden kaşlara, farklı renklere ve neyi değiştirmek isterseniz. Bir şey bulamazsanız veya özel bir şey yapmak istiyorsanız, Avatar Mağazası da vardır.

3- Avatar Store, Avatar ürünlerini satın almanızı veya hediye olarak göndermenizi sağlar. Yeni girişleri, en çok oy alan, en çok ödeme yapılan ve en iyi ücretsiz Avatar öğelerini listeler. Bunun dışında mağaza ayrıca Görünüş, Giyim ve aksesuarlar için kategorize seçenekler sunuyor. Büyük bir pazardır ve şenlik mevsimlerine bağlı olarak farklı şeyler de görebilirsiniz.

İlgili  Xbox One Güncellemesi Mouse ve Klavye Desteği Ekliyor!

Xbox One'da Xbox Avatarı Oluşturmak

Bu Xbox Avatar yeni değil, ama bu güncelleme onun değerini yükseltti diyebiliriz. Çok fazla özelliği ve kişiselleştirilmiş bir dokunuş getiren Avatar 2.0’ı tercih ederim.

4- Avatar’ınızdan memnun değil misiniz? Uygulamanın içinden Ayarlar> Yeni Avatar oluştur’a giderek yeni bir Avatar’ı sıfırdan oluşturabilirsiniz. Ancak, mevcut avatarınızı ve tüm özelleştirmeyi kaybedersiniz.

5- Son olarak, Xbox Live’da yeni Avatar’ınızla nasıl görünmek istediğinizi seçebilirsiniz. Tıklayın ve sonra eski ve yeni avatar arasında seçim yapabilirsiniz. Aşağıda sahip olduğumuz görüntüde ne kadar değiştiğini görebilirsiniz.

Xbox One'da Xbox Avatarı Oluşturmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir